Turistický magazín

PRŮVODCE TURISTŮ NEJEN ÚSTECKÝM KRAJEM

Děčínsko

Autor článku:

Jan Ušák

Jan Ušák

PROFIL

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

Publikováno: 15.5.2019

AKTUALIZACE: 22.6.2020

Klub českých turistůZajímavá událost

Rubrika: Pozvánka na akci / Zajímavá událost

Region: Děčínsko • Destinace: České středohoří

BENEŠOVSKÁ ROKLE 2020

2. ročník turistického pochodu Benešovská rokle se bude konat 12. 9. 2020 v Benešově nad Ploučnicí.

"Benešovská rokle" navázala na tradici pochodu Benešovské rokle (zanikl v roce 1996). V roce 2018 se nám společně s KČT Děčín podařilo pochod obnovit, akce se zúčastnilo 84 turistů. O rok později jsme pro návštěvníky připravili více tras a více zajímavostí a nyní Vás zveme na již 2. ročník turistického pochodu "Benešovská rokle".

Absolventské vizitky

Foto: Zdena Usakova

Absolventské vizitky


PŘIPRAVENO JE 5 TRAS - OD 7 KM DO 30 KM

Po našich zkušenostech z minulého ročníku a na přání účastníků jsme pro letošní rok upustili od " kočárkové " trasy a naopak jsme připravili jednu delší trasu.
Vezměme to ale po pořádku: nejkratší ( a v minulém roce nejnavštěvovanější ) trasa měří 7 km a zavede Vás údolím řeky Ploučnice ke zřícenině hradu Ostrý nad obcí Františkov nad Ploučnicí. Následně Vás trasa pochodu povede na fotbalové hřiště, kde bude kontrolní stanoviště pochodu. Odtud se po cyklostezce vrátíte do Benešova nad Ploučnicí. Na této trase navštívíte mmj. bezejmenný vodopád , vyhlídku nad Tereziiným údolím či Kačenky vyhlídku a něco se i dozvíte na informačních tabulích. Další trasou je 9km trasa, která Vás stejně jako loni provede Havraní stezkou ( nedávno nově proznačená cesta s Medvědí vyhlídkou a popisem mnoha zajímavostí z historie okolí ) do obce Jedlka, kde bude opět mimořádně otevřen kostel Sv. Anny, který si bude možno prohlédnout a to i s výkladem. Trasa pochodu se poté po cyklostezce bude vracet zpět do Benešova, kde ještě odbočí na Ploučnickou vyhlídku. Trasa 16 km Vám umožní si projít 7 a 9 km trasu naráz v rámci jednoho výletu - jedná se tedy o takovou smyčku, která zjednodušuje " propletení-se " městem při přechodu z jedné trasy na druhou, umožnuje se v polovině trasy občerstvit, či si odložit věci ( např. ve svém autě ) a zároveň přerušit trasu, kdyby bylo 16 km moc a to v místě startu a cíle bez nějakého řešení návratu třeba k vlaku.
20 km trasa se taktéž nemění - Ze startu stoupákem po žluté na Brložec - okolo starého větrného mlýna a mnoha krásných výhledů do krajiny až na rozhlednu " Sokolí vrch", na kterou budou mít účastníci pochodu opět vstup zdarma. Odtud obcí Dobrná okolo místní kapličky až do obce Ovesná, kde se v podstatě napojí na 9 km trasu bezprostředně před začátkem Havraní stezky.
A nakonec naše nejdelší a nejnovější trasa, kterou zavádíme na přání samotných turistů - 30 km trasa Vás povede na zrekonstruovanou rozhlednu Kohout. Valkeřicemi a následně Merbolticemi se dostanete na znovuzrozenou rozhlednu Strážný vrch, sejdete do Horní Police a následně Starého Šachova a po cyklostezce dorazíte do Františkova nad Ploučnicí. ( ti, kteří přecení své síly - z Horní Police či následně z Františkova se mohou do Benešova vrátit vlakem v rámci standartního platného jízdního řádu ) Z Františkova vystoupáte na místní fotbalové hřiště na kontrolní stanoviště a odtud přes hrad Ostrý zpět do Benešova nad Ploučnicí.

STARTUJE SE Z MĚSTSKÉHO KINA V BENEŠOVĚ

Start i cíl turistické akce Benešovská rokle je v Městském kině v Benešově nad Ploučnicí. Začínáme v 8 hodin ráno. ( na trasu 30 km po předchozí domluvě možno odstartovat od 7 hodin ráno ) Na startu každý účastník vyplní přihlášku k pochodu, dostane popis trasy, něco dobrého k zakousnutí a pak si trasu projde. Na trasách budou připraveny kontroly s razítky, v cíli pak každý dostane diplom, medaili, tužku a unikátní absolventskou vizitku..
Pro nejmladšího a nejstaršího účastníka je opět přichystán hrneček a mapy.

INFORMACE

Veškeré informace jsou na webu https://benesovska-rokle0.webnode.cz/ .

Dotazy můžete posílat na mail poutnikovaz@seznam.cz nebo na tel. č. 728 808 208.

Fotografie k článku:

Absolventské vizitky

Foto: Zdena Usakova

Absolventské vizitky

Odměna pro nejmladšího a nejstaršího účastníka

Foto: Zdena Usakova

Odměna pro nejmladšího a nejstaršího účastníka

Pozvánka na Benešovskou rokli

Foto: Zdena Ušáková

Benešovská rokle 2019

Trasa 20 km

Foto: Zdena Ušáková

Trasa 20 km

Razítko

Foto: ZDena Ušáková

Razítko Benešovská rokle

Tužky Benešovská rokle

Foto: Zdena Ušáková

Tužky Benešovská rokle


KOMENTUJ

Komentáře k článku:

Máte-li k článku zajímavou doplňující informaci, připojte ji jako komentář:

K tomuto článku zatím nejsou komentáře.

NAŠE TIPY:

Starý vechtr ZOO Ústí nad Labem Zubrnický motoráček Zoopark Chomutov Ubytování Goliáš - Krásná Lípa

PARTNEŘI TURISTICKÉHO MAGAZÍNU: