TURISTICKÁ INFORMAČNÍ CENTRA
ÚSTECKÉHO KRAJE

NAJDI INFOCENTRUM:

PODLE DESTINACE PODLE OKRESU

INFORMAČNÍ CENTRA V ÚSTECKÉM KRAJI:

Virtuální informační centrum

MARIÁNSKÁ POUTNÍ TRASA ČESKÉHO NIZOZEMÍ


České Nizozemí (Böhmisches Niederland) je historické zeměpisné synonymum pro oblast dnešního Šluknovského výběžku v nejsevernější části České republiky. Této krajině pod Lužickými horami takto říkali původní obyvatelé, kteří zde žili před poslední velkou válkou. Právě po nich zde zůstalo velké množství sakrálních památek od drobných křížků u cest, přes zajímavé křížové cesty až po velkolepé chrámy. Většinu z nich spojuje více než 90 km dlouhá turistická trasa, která aspiruje na titul Mariánská poutní trasa Českého Nizozemí.

NAVŠTÍVIT

Aktuality: 0

Pozvánky: 52

Produkty: 2

Virtuální informační centrum

INFOCENTRUM KČT DĚČÍN


Klub českých turistů Děčín je občanské sdružení pro vyznavače pohybu v přírodě. Věnujeme se zejména pěší turistice, cykloturistice, v zimě běžkaření. Činnost KČT Děčín je velmi rozmanitá a můžete ji sledovat v našem plánu akcí. Našim členům poskytujeme metodickou podporu při pořádání akcí.

NAVŠTÍVIT

Aktuality: 0

Pozvánky: 3

Produkty: 0

Městské informační centrum

MĚSTSKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM VARNSDORF


Informační centrum se nachází v nově zrekonstruované budově bývalé průmyslové školy. Zázoveň v ní sídlí Městská knihovna a Dům dětí a mládeže.

NAVŠTÍVIT

Aktuality: 0

Pozvánky: 0

Produkty: 0

Městské informační centrum

MĚSTSKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM DUBÍ


Nedávno revitalizovanou budovu bývalého dubského kina tzv. Dům porcelánu s modrou krví provozuje Město Dubí od roku 2013 jako reprezentativní, multifunkční prostor, který poskytuje zázemí Městského informačního centra, galerie porcelánu, výstavní síně a přednáškového sálu. Organizačně spadá pod Městské kulturní zařízení, jež zde zajišťuje pravidelné kulturní a společenské akce s nejrůznější regionální a osvětovou tématikou. Zejména ve výstavní činnosti se zdejší aktivity zaměřují na různé polohy designu porcelánu a keramiky a na současnou tvorbu mladých i renomovaných autorů.

NAVŠTÍVIT

Aktuality: 1

Pozvánky: 0

Produkty: 0

Virtuální informační centrum

PÁTECKÉ PANSTVÍ


Oblast bývalého páteckého panství v regionu Dolní Poohří, s centrem na zámku Pátek ve vsi Pátek. Na páteckém zámku se konají prohlídky, výstavy i různorodé kulturní akce, širší okolí je vhodné pro krátké procházky i celodenní výlety: hradiště s rozhlednou Stradonice, hradiště Levousy, zřícenina hradu Šebín, menhir Baba ve Slavětíně, naučná stezka Perucko s Krásnou vyhlídkou, Peruc - Muzeum české vesnice, galerie U Plazíka a U kozorožce, Oldřichův dub, Boženina studánka... Informace získáte v Muzeu české vesnice v Peruci a na zámku Pátek

NAVŠTÍVIT

Aktuality: 3

Pozvánky: 0

Produkty: 0