Turistický magazín

PRŮVODCE TURISTŮ A NÁVŠTĚVNÍKŮ ÚSTECKÉHO KRAJE

PROFIL AUTORA:

Milan Jána

Co o sobě píše:

Člen KČT od roku . Cestovatel, průvodce, dobrodruh, nadšený fotograf a člověk

Podle čínského horoskopu jsem se narodil v roce Tygra. Jsem tulák srdcem i duší, který miluje cestování všeho druhu a zejména pak po horách, kam jezdím nejraději. Jinak ale nejsem vyhraněný, táhne mě to do všech světových stran. Toulavé boty nosím nejspíš už od narození, zlé jazyky o mě dokonce tvrdí, že jsem se narodil už s batohem na zádech … Na cestách jsem doposud strávil více než 8 let života (čistého času) a navštívil celkem 36 zemí světa.

Již 20 let se živím jako průvodce outdoorových i poznávacích zájezdů, nebo akcí a expedic ušitých přímo na míru. Mojí specializací je jednak horská a vysokohorská turistika, jednak poznávací zájezdy, v zimě pak expediční zájezdy do exotických krajin, dále výpravy na běžkách a sněžnicích, nebo výpravy spojené se zimním tábořením.

Na Fakultě sportovních studií pod Masarykovou Univerzitou v Brně jsem absolvoval průvodcovské zkoušky se specializací na „průvodcovskou činnost v oblasti cestovního ruchu” a „průvodcovskou činnost horskou”. Jsem členem Českého spolku horských průvodců. Spolupodílel jsem se na vydání několika turistických průvodců a dvou knih o národních parcích Evropy. Když mě čas od času políbí literární múza, píšu příležitostně články na web nebo pro některé naše outdoorové časopisy.
V minulosti jsem externě průvodcoval převážně pro některé české outdoorově založené cestovky. V poslední době se také čím dál více specializuji hlavně na menší skupinky turistů (řádově od 6 do 14 osob), pro které organizuji a průvodcuji již několik let své vlastní zájezdy a expedice.

Když se mi před mnoha lety poprvé dostal do ruky fotoaparát, začal jsem s ním experimentovat a postupně se stal mým věrným společníkem na cestách.

Více o mě zjistíte na: www.tulaknacestach.cz

Kontakty:

Telefon: +420 732 240 685

Mail: tulaknacestach@atlas.cz