246

ČLÁNKŮ

Turistický magazín

PRŮVODCE TURISTŮ NEJEN ÚSTECKÝM KRAJEM

PUBLIKUJ VYHLEDEJ

Hrad Tolštejn v Lužických horách.

Foto: Martin Zíka

Bořeň Světlík Kamenický motoráček Lipová Zlatý vrch Kostel bez věže Nejsevernější bod Buková hora Rozhledna Kryry Kalvárie
ODBĚR

Poznáváme krásy a zajímavosti Ústeckého kraje

LETNÍ TURISTICKÝ SRAZ GIACOMA CASANOVY

Sedmnáctý ročník turistické akce s trasami v okolí Duchcova.

Hora Lovoš v Českém Středohoří.

V termínu od 19. do 23. srpna 2020 se mohou vyznavači výkonnostní turistiky zúčastnit Letního turistického srazu Giacoma Casanovy v Duchcově s bohatou nabídkou tras pro pěší a cyklisty. Tyto jsou vedeny v oblasti Krušných hor a Českého středohoří, přičemž je možné navštívit nejrůznější pamětihodnosti a atrakce.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Aktuální články v rubrice turistické trasy:


ARCHIV ČLÁNKŮ

POZVÁNKY NA TURISTICKÉ AKCE:


KALENDÁŘ AKCÍ KČT

HISTORIE TURISTIKY V ÚSTECKÉM KRAJI:


KDO DĚLÁ TURISTICKÉ ZNAČKY?

Klub českých turistů na území Ústeckého kraje pečuje o téměř 3000 kilometrů značených turistických tras. Školení značkaři pod odborným metodickým vedením zajišťují nejen přehledné značení, ale také atraktivitu, bezpečnost a průchodnost pěších a cyklistických cest. K činnosti značkařů KČT patří rovněž instalace příslušného inventáře (rozcestníků, map, aj.). Klub českých turistů zajišťuje celorepublikový management turistického značení. V souvislosti s tím dbá o to, aby všechny značené trasy (včetně tras nových či přeložených) byly řádně aktualizovány v mapových systémech. KČT v roce 2018 oslavil 130 let svého trvání. Tato tradice je zárukou kvality turistického značení, a to nejen v České republice, ale v řadě jiných zemí, které ověřený systém zavádějí podle našeho vzoru. Na českou turistickou značku můžeme být právem hrdi, což potvrzuje fakt, že tato patří do programu „Rodinné stříbro Ústeckého kraje“.

Rodinné stříbro Ústeckého kraje

Komise značení Ústeckého kraje - Václav Nič, tel.: 736 754 135, mail: nic@kctul.cz

Přečíst článek o značkařích
Turistický magazín - odběr článků ODBĚR ČLÁNKŮ

CHCETE BÝT INFORMOVÁNI

O NOVÉM OBSAHU TURISTICKÉHO MAGAZÍNU?

PARTNEŘI TURISTICKÉHO MAGAZÍNU:

SPRÁVCE