108

ČLÁNKŮ

Turistický magazín

PRŮVODCE TURISTŮ A NÁVŠTĚVNÍKŮ ÚSTECKÉHO KRAJE

PUBLIKUJ VYHLEDEJ

Vysoký Sněžník v CHKO Labské pískovce. V pozadí Růžovský vrch.

Foto: Martin Zíka

Šluknovský zámek Tiské stěny Arboretum Sněžná Hrad Střekov Labuť velká Podstávkový dům Vlčí hora Zubrnický motoráček Menhir u Klobuk Krásný Dvůr

Poznáváme krásy a zajímavosti Ústeckého kraje

SLAVNOST NA STUDENCI

10. výročí obnovení rozhledny na Studenci oslavíme 22. června 2019

Rozhledna na Studenci v Lužických horách

Milovníci překrásných výhledů na krajinu Lužických hor a Českého Švýcarska jsou zváni na oslavu desátého výročí znovuotevření kulturní památky - druhé nejstarší kovové konstrukce vyhlídkové věže na území Čech. Důvod k radosti je o to větší, že rozhledně na Studenci hrozil před její rekonstrukcí zánik.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Aktuální články v rubrice turistické trasy:


KDO DĚLÁ TURISTICKÉ ZNAČKY?

Klub českých turistů na území Ústeckého kraje pečuje o téměř 3000 kilometrů značených turistických tras. Školení značkaři pod odborným metodickým vedením zajišťují nejen přehledné značení, ale také atraktivitu, bezpečnost a průchodnost pěších a cyklistických cest. K činnosti značkařů KČT patří rovněž instalace příslušného inventáře (rozcestníků, map, aj.). Klub českých turistů zajišťuje celorepublikový management turistického značení. V souvislosti s tím dbá o to, aby všechny značené trasy (včetně tras nových či přeložených) byly řádně aktualizovány v mapových systémech. KČT v roce 2018 oslavil 130 let svého trvání. Tato tradice je zárukou kvality turistického značení, a to nejen v České republice, ale v řadě jiných zemí, které ověřený systém zavádějí podle našeho vzoru. Na českou turistickou značku můžeme být právem hrdi, což potvrzuje fakt, že tato patří do programu „Rodinné stříbro Ústeckého kraje“.

Rodinné stříbro Ústeckého kraje

Komise značení Ústeckého kraje - Václav Nič, tel.: 736 754 135, mail: nic@kctul.cz

Přečíst článek o značkařích

Výběr z archivu:


Ze života Klubu českých turistů:

PARTNEŘI TURISTICKÉHO MAGAZÍNU:

SPRÁVCE