139

ČLÁNKŮ

Turistický magazín

PRŮVODCE TURISTŮ NEJEN ÚSTECKÝM KRAJEM

PUBLIKUJ VYHLEDEJ

Výletní parník Porta Bohemica přistává v Dolních Zálezlech.

Foto: Martin Zíka

Šluknovský zámek Tiské stěny Arboretum Sněžná Hrad Střekov Labuť velká Podstávkový dům Vlčí hora Zubrnický motoráček Menhir u Klobuk Krásný Dvůr

Poznáváme krásy a zajímavosti Ústeckého kraje

SLEZSKÉ ADVENTNÍ TRHY V GÖRLITZ

Jak jsme přijímali podobojí: bratwurst und glühwein

Slezský adventní trh v Görlitz

Po loňské velmi příjemné zkušenosti i letos vyrazíme s přáteli na vyhlášené Slezské adventní trhy - hodnocené jako nejkrásnější v Sasku. Spolu s početným davem, v němž nejčastěji zaznívá němčina, čeština a polština, oslavíme svátek Ježíškova narození a budeme obdivovat nápaditost nejrůznějších stánků a atrakcí v kulisách historického města Görlitz (Zhořelec).

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Aktuální články v rubrice flóra Ústeckého kraje:


KDO DĚLÁ TURISTICKÉ ZNAČKY?

Klub českých turistů na území Ústeckého kraje pečuje o téměř 3000 kilometrů značených turistických tras. Školení značkaři pod odborným metodickým vedením zajišťují nejen přehledné značení, ale také atraktivitu, bezpečnost a průchodnost pěších a cyklistických cest. K činnosti značkařů KČT patří rovněž instalace příslušného inventáře (rozcestníků, map, aj.). Klub českých turistů zajišťuje celorepublikový management turistického značení. V souvislosti s tím dbá o to, aby všechny značené trasy (včetně tras nových či přeložených) byly řádně aktualizovány v mapových systémech. KČT v roce 2018 oslavil 130 let svého trvání. Tato tradice je zárukou kvality turistického značení, a to nejen v České republice, ale v řadě jiných zemí, které ověřený systém zavádějí podle našeho vzoru. Na českou turistickou značku můžeme být právem hrdi, což potvrzuje fakt, že tato patří do programu „Rodinné stříbro Ústeckého kraje“.

Rodinné stříbro Ústeckého kraje

Komise značení Ústeckého kraje - Václav Nič, tel.: 736 754 135, mail: nic@kctul.cz

Přečíst článek o značkařích

Výběr z archivu:


Blíží se tyto akce Klubu českých turistů:

Turistický magazín - odběr článků ODBĚR ČLÁNKŮ

CHCETE BÝT INFORMOVÁNI

O NOVÉM OBSAHU TURISTICKÉHO MAGAZÍNU?

PARTNEŘI TURISTICKÉHO MAGAZÍNU:

SPRÁVCE