229

ČLÁNKŮ

Turistický magazín

PRŮVODCE TURISTŮ NEJEN ÚSTECKÝM KRAJEM

PUBLIKUJ VYHLEDEJ

Pohled od Deblíku na údolí Labe a České středohoří.

Foto: Karel Punčochář

Bořeň Světlík Kamenický motoráček Lipová Zlatý vrch Kostel bez věže Nejsevernější bod Buková hora Rozhledna Kryry Kalvárie
ODBĚR

Poznáváme krásy a zajímavosti Ústeckého kraje

NA KOLE MOLDAVSKEM V KRUŠNOHOŘÍ

Rodinný cyklovýlet okouzlující přírodou Krušných hor

Cykloturisté v Krušných horách.

Terén Krušných hor je svou povahou předurčen zejména k podnikání cyklistických výletů. Celý hřeben měří na délku přes sto třicet a na šířku i čtyřicet kilometrů. Cyklistiku lze dobře provozovat zejména v lokalitách, kde funguje veřejná doprava s přepravou jízdních kol. Nedávno jsem publikoval článek o trase Komáří Hůrka - Cínovec (kde cyklisté mohou využít lanovku), tentokráte dám čtenářům tip na zajímavý výlet s kolem Moldavské dráhy.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Aktuální články v rubrice flóra Ústeckého kraje:


ARCHIV ČLÁNKŮ

POZVÁNKY NA TURISTICKÉ AKCE:

Turistickou veřejnost upozorňujeme, že do odvolání vládních opatření proti pandemii jsou veřejné turistické akce zrušeny.


KALENDÁŘ AKCÍ KČT

HISTORIE TURISTIKY V ÚSTECKÉM KRAJI:


KDO DĚLÁ TURISTICKÉ ZNAČKY?

Klub českých turistů na území Ústeckého kraje pečuje o téměř 3000 kilometrů značených turistických tras. Školení značkaři pod odborným metodickým vedením zajišťují nejen přehledné značení, ale také atraktivitu, bezpečnost a průchodnost pěších a cyklistických cest. K činnosti značkařů KČT patří rovněž instalace příslušného inventáře (rozcestníků, map, aj.). Klub českých turistů zajišťuje celorepublikový management turistického značení. V souvislosti s tím dbá o to, aby všechny značené trasy (včetně tras nových či přeložených) byly řádně aktualizovány v mapových systémech. KČT v roce 2018 oslavil 130 let svého trvání. Tato tradice je zárukou kvality turistického značení, a to nejen v České republice, ale v řadě jiných zemí, které ověřený systém zavádějí podle našeho vzoru. Na českou turistickou značku můžeme být právem hrdi, což potvrzuje fakt, že tato patří do programu „Rodinné stříbro Ústeckého kraje“.

Rodinné stříbro Ústeckého kraje

Komise značení Ústeckého kraje - Václav Nič, tel.: 736 754 135, mail: nic@kctul.cz

Přečíst článek o značkařích
Turistický magazín - odběr článků ODBĚR ČLÁNKŮ

CHCETE BÝT INFORMOVÁNI

O NOVÉM OBSAHU TURISTICKÉHO MAGAZÍNU?

PARTNEŘI TURISTICKÉHO MAGAZÍNU:

SPRÁVCE