103

ČLÁNKŮ

Turistický magazín

PRŮVODCE TURISTŮ A NÁVŠTĚVNÍKŮ ÚSTECKÉHO KRAJE

PUBLIKUJ VYHLEDEJ

Větrný mlýn Světlík (technická památka) v Lužických horách.

Foto: Martin Zíka

Šluknovský zámek Tiské stěny Arboretum Sněžná Hrad Střekov Labuť velká Podstávkový dům Vlčí hora Zubrnický motoráček Menhir u Klobuk Krásný Dvůr

Poznáváme krásy a zajímavosti Ústeckého kraje

OBNOVENÉ LITOMĚŘICKÉ NÁVRATY

Pozvání na turistickou akci u příležitosti 800 let města Litoměřice - dne 25. května 2019

Město Litoměřice, pohled na parkány.

Turistický pochod okolím Litoměřic určený pro širokou veřejnost a všechny věkové kategorie. Připraveny tři trasy pochodu 8, 18 a 28 km. Start a cíl na Mírovém náměstí v Litoměřicích dne 25. 5. 2019.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Aktuální články v rubrice hory a vrcholy:


KDO DĚLÁ TURISTICKÉ ZNAČKY?

Klub českých turistů na území Ústeckého kraje pečuje o téměř 3000 kilometrů značených turistických tras. Školení značkaři pod odborným metodickým vedením zajišťují nejen přehledné značení, ale také atraktivitu, bezpečnost a průchodnost pěších a cyklistických cest. K činnosti značkařů KČT patří rovněž instalace příslušného inventáře (rozcestníků, map, aj.). Klub českých turistů zajišťuje celorepublikový management turistického značení. V souvislosti s tím dbá o to, aby všechny značené trasy (včetně tras nových či přeložených) byly řádně aktualizovány v mapových systémech. KČT v roce 2018 oslavil 130 let svého trvání. Tato tradice je zárukou kvality turistického značení, a to nejen v České republice, ale v řadě jiných zemí, které ověřený systém zavádějí podle našeho vzoru. Na českou turistickou značku můžeme být právem hrdi, což potvrzuje fakt, že tato patří do programu „Rodinné stříbro Ústeckého kraje“.

Rodinné stříbro Ústeckého kraje

Komise značení Ústeckého kraje - Václav Nič, tel.: 736 754 135, mail: nic@kctul.cz

Přečíst článek o značkařích

Výběr z archivu:


Ze života Klubu českých turistů:

PARTNEŘI TURISTICKÉHO MAGAZÍNU:

SPRÁVCE