181

ČLÁNKŮ

Turistický magazín

PRŮVODCE TURISTŮ NEJEN ÚSTECKÝM KRAJEM

PUBLIKUJ VYHLEDEJ

Turisté na Šluknovsku u vrchu Hrazený.

Foto: Martin Zíka

Šluknovský zámek Tiské stěny Arboretum Sněžná Hrad Střekov Labuť velká Podstávkový dům Vlčí hora Zubrnický motoráček Menhir u Klobuk Krásný Dvůr
ODBĚR

Poznáváme krásy a zajímavosti Ústeckého kraje

KYJOVSKÝ HRÁDEK

Nejlepší skalní prolézačku v Českém Švýcarsku najdete u Krásné Lípy

Turistická trasa Krásná Lípa - Kyjov

Pro archeology a historiky je sice Kyjovský hrad záhadou, protože se o něm nedochovalo mnoho hodnověrných zpráv, ale pro turisty s romantickou duší je členitá skalnatá stezka vedoucím k hradu nad Kyjovským údolím a říčkou Křinicí dokonalým rájem. Vedoucí dětských skupin určitě neuslyší hlášky typu „kdy už tam budem“ nebo „mě bolí nožičky“, zato v plné míře uplatní turistické pravidlo „vždy ve střehu“, neboť stále je kam spadnout.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Aktuální články v rubrice hory a vrcholy:


ARCHIV ČLÁNKŮ

POZVÁNKY NA TURISTICKÉ AKCE:


KALENDÁŘ AKCÍ KČT

HISTORIE TURISTIKY V ÚSTECKÉM KRAJI:


KDO DĚLÁ TURISTICKÉ ZNAČKY?

Klub českých turistů na území Ústeckého kraje pečuje o téměř 3000 kilometrů značených turistických tras. Školení značkaři pod odborným metodickým vedením zajišťují nejen přehledné značení, ale také atraktivitu, bezpečnost a průchodnost pěších a cyklistických cest. K činnosti značkařů KČT patří rovněž instalace příslušného inventáře (rozcestníků, map, aj.). Klub českých turistů zajišťuje celorepublikový management turistického značení. V souvislosti s tím dbá o to, aby všechny značené trasy (včetně tras nových či přeložených) byly řádně aktualizovány v mapových systémech. KČT v roce 2018 oslavil 130 let svého trvání. Tato tradice je zárukou kvality turistického značení, a to nejen v České republice, ale v řadě jiných zemí, které ověřený systém zavádějí podle našeho vzoru. Na českou turistickou značku můžeme být právem hrdi, což potvrzuje fakt, že tato patří do programu „Rodinné stříbro Ústeckého kraje“.

Rodinné stříbro Ústeckého kraje

Komise značení Ústeckého kraje - Václav Nič, tel.: 736 754 135, mail: nic@kctul.cz

Přečíst článek o značkařích
Turistický magazín - odběr článků ODBĚR ČLÁNKŮ

CHCETE BÝT INFORMOVÁNI

O NOVÉM OBSAHU TURISTICKÉHO MAGAZÍNU?

PARTNEŘI TURISTICKÉHO MAGAZÍNU:

SPRÁVCE