146

ČLÁNKŮ

Turistický magazín

PRŮVODCE TURISTŮ NEJEN ÚSTECKÝM KRAJEM

PUBLIKUJ VYHLEDEJ

Lesní modlitebna Bratrské oltáře u České Kamenice na Děčínsku.

Foto: Martin Zíka

Šluknovský zámek Tiské stěny Arboretum Sněžná Hrad Střekov Labuť velká Podstávkový dům Vlčí hora Zubrnický motoráček Menhir u Klobuk Krásný Dvůr

Poznáváme krásy a zajímavosti Ústeckého kraje

VÝROČÍ ROZHLEDNY JEŘABINA, KRUŠNÉ HORY, 788 M, OBNOVENA 28. 6. 2009

Osudy starých rozhleden se často opakují podle scénáře:

Rozhledna Haselstein v podobě kdy byla postavena v r. 1884

Nápad – shánění peněz – stavba – slavnostní otevření – zničení – jedna či více obnov. O to vzácnější jsou obnovy rozhleden, jejichž prvotní náklady se počítaly ještě ve zlatkách. Ačkoliv rozhledna či vyhlídka jsou rodu ženského, jejich majitelé, projektanti, stavitelé, obnovitelé byli vesměs muži. Výjimkou je rozhledna Jeřabina v Krušných horách. Na její obnově se podílela žena, dokonce mladičká studentka.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Aktuální články v rubrice rozhledny a vyhlídky:


KDO DĚLÁ TURISTICKÉ ZNAČKY?

Klub českých turistů na území Ústeckého kraje pečuje o téměř 3000 kilometrů značených turistických tras. Školení značkaři pod odborným metodickým vedením zajišťují nejen přehledné značení, ale také atraktivitu, bezpečnost a průchodnost pěších a cyklistických cest. K činnosti značkařů KČT patří rovněž instalace příslušného inventáře (rozcestníků, map, aj.). Klub českých turistů zajišťuje celorepublikový management turistického značení. V souvislosti s tím dbá o to, aby všechny značené trasy (včetně tras nových či přeložených) byly řádně aktualizovány v mapových systémech. KČT v roce 2018 oslavil 130 let svého trvání. Tato tradice je zárukou kvality turistického značení, a to nejen v České republice, ale v řadě jiných zemí, které ověřený systém zavádějí podle našeho vzoru. Na českou turistickou značku můžeme být právem hrdi, což potvrzuje fakt, že tato patří do programu „Rodinné stříbro Ústeckého kraje“.

Rodinné stříbro Ústeckého kraje

Komise značení Ústeckého kraje - Václav Nič, tel.: 736 754 135, mail: nic@kctul.cz

Přečíst článek o značkařích

Výběr z archivu:


Blíží se tyto akce Klubu českých turistů:

Turistický magazín - odběr článků ODBĚR ČLÁNKŮ

CHCETE BÝT INFORMOVÁNI

O NOVÉM OBSAHU TURISTICKÉHO MAGAZÍNU?

PARTNEŘI TURISTICKÉHO MAGAZÍNU:

SPRÁVCE