240

ČLÁNKŮ

Turistický magazín

PRŮVODCE TURISTŮ NEJEN ÚSTECKÝM KRAJEM

PUBLIKUJ VYHLEDEJ

Výhled do krajiny pod Milešovkou z Vlčího kamene v Krušných horách.

Foto: Martin Zíka

Bořeň Světlík Kamenický motoráček Lipová Zlatý vrch Kostel bez věže Nejsevernější bod Buková hora Rozhledna Kryry Kalvárie
ODBĚR

Poznáváme krásy a zajímavosti Ústeckého kraje

SEDMIHŮRSKÁ VYHLÍDKA

Zastavení na krušnohorské cyklistické magistrále

Sedmihůrská vyhlídka - Krušné hory

Město Krupka bylo nedávno zařazeno do programu památek UNESCO (Hornická krajina Krupka). Očekávajíc zvýšený zájem turistických návštěvníků z celého světa se na tuto skutečnost prozíravě připravuje. Aby měli hosté důvod setrvat v místě více dní, vznikla v okolí Krupky pestrá síť místně značených tras a naučných stezek z nichž jedna - Příhraniční hornická naučná stezka - vede na pěkné vyhlídkové místo, kde lze posedět, rozhlížet se po okolí a třeba si udělat příjemný piknik.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Aktuální články v rubrice vodní živel:


ARCHIV ČLÁNKŮ

POZVÁNKY NA TURISTICKÉ AKCE:


KALENDÁŘ AKCÍ KČT

HISTORIE TURISTIKY V ÚSTECKÉM KRAJI:


KDO DĚLÁ TURISTICKÉ ZNAČKY?

Klub českých turistů na území Ústeckého kraje pečuje o téměř 3000 kilometrů značených turistických tras. Školení značkaři pod odborným metodickým vedením zajišťují nejen přehledné značení, ale také atraktivitu, bezpečnost a průchodnost pěších a cyklistických cest. K činnosti značkařů KČT patří rovněž instalace příslušného inventáře (rozcestníků, map, aj.). Klub českých turistů zajišťuje celorepublikový management turistického značení. V souvislosti s tím dbá o to, aby všechny značené trasy (včetně tras nových či přeložených) byly řádně aktualizovány v mapových systémech. KČT v roce 2018 oslavil 130 let svého trvání. Tato tradice je zárukou kvality turistického značení, a to nejen v České republice, ale v řadě jiných zemí, které ověřený systém zavádějí podle našeho vzoru. Na českou turistickou značku můžeme být právem hrdi, což potvrzuje fakt, že tato patří do programu „Rodinné stříbro Ústeckého kraje“.

Rodinné stříbro Ústeckého kraje

Komise značení Ústeckého kraje - Václav Nič, tel.: 736 754 135, mail: nic@kctul.cz

Přečíst článek o značkařích
Turistický magazín - odběr článků ODBĚR ČLÁNKŮ

CHCETE BÝT INFORMOVÁNI

O NOVÉM OBSAHU TURISTICKÉHO MAGAZÍNU?

PARTNEŘI TURISTICKÉHO MAGAZÍNU:

SPRÁVCE